Słowa w ordynku. Słowa w ataku i w obronie. Pomieszane. Refrakcja słów w stali i w wodzie. Odbicia słowne i zwidy. Ład i gładkość. Spazmy i erupcje. Kojący wpływ soku z passion fruit. Od rzeczy i do rzeczy. Krótko mówiąc. Ostatnie słowo. Na początku był skowyt.
Blog > Komentarze do wpisu
Paskudna niespodzianka

Z ostatniej chwili.

Przy próbie komentowania na własnym blogu – a parę chwil później przy podobnej próbie dodania komentarza na blogu Kota Behemotha – otrzymałem taki komunikat wygenerowany przez automat made in Blox:


Poprosiłem administrację Bloksa o pomoc, ale w przeszłości z tą pomocą to już różnie bywało (tak, wiem, to byli różni ludzie zatrudnieni na tym samym stanowisku). I to jest ta dodatkowa kropla miodu w czarze goryczy (jak mawia tzw. „Prezes”), bo już od dawna smuci mnie, że trzy osoby, z trzech krajów (a żaden z nich nie jest Kazachstanem słynnym ze swoich swobodnie prowadzących się serwerów) nie mogą ze swoich uniwersyteckich kont dodawać komentarzy do mnie. I chyba w tej sytuacji staje się jasne czemu, mimo zbliżającej się dziesiątej rocznicy mego blogowania tutaj, z dużą i wdzięczną uwagą przeczytam wszelkie sugestie na temat zmiany platformy blogowej. A potrzebuję tylko tego, by móc tam pisać z ogonkami (wolę latin-2), wstawiać obrazki i nie mieć obowiązku reklamowania czegoś odmiennego od produktów umysłów znajomych i mojego.

And so it goes.

PS. Kolejna brednia:

PS. A teraz, dla odmiany, inna:


Że też im się to nie nudzi.

środa, 03 sierpnia 2016, andsol-br

Polecane wpisy

  • We are not amused

    Urywek o czarnych modnych kostiumach poprzedza informacja, że nie tylkonieświnie nie siadały w kinie, ale też jadąc tramwajem ludzie nie płacili, oddającinnym u

  • Mogło być inaczej

    My Arabowie, szczególnie ci, którzy są wykształceni, widzimy z najgłębsząsympatią ruch syjonistyczny. Składamy serdeczne życzenia Żydom wracającym dodomu. Dział

  • Nie do wiary

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/08/03 17:42:22
Blogspot, Łotrpress - z pierwszego korzystam, o drugim słyszałem dobrze. Pierwszy na usługach złej korporacji, mnie nie przeszkadza, ale może komuś tak.

Dawno mówiłem...
-
Gość: mayolina, *.gazeta.pl
2016/08/03 22:23:17
Pracuję z blogspotem. Problemów nie mam, (na razie) nie widzę cenzury. Więc w sumie pozytywnie, bo reklamy nie są obowiązkowe. Dobrze że zmieniasz platformę. Męczyły mnie zbyt często powtarzające się informacje, że taki blog nie istnieje lub jest problem z serwerem (dotyczy m.in. Eksursji i Haasanek)
-
2016/08/04 01:10:05
migotanieslow.wordpress.com doesnt exist
Do you want to register migotanieslow.wordpress.com?

Blog Nameste chodzi też na Wordpresssie. Dziecinnie prosta instalacja jeśli chcesz mieć u siebie na serwerze. U Nameste jest wolno, bo hoster dziadowskie ma łącze. Normalnie jest o wiele szybciej.

Ja wypróbowałem i Blogspot i Wordpress. Wordpress jest bez ograniczeń, za darmo i za jakies grosze mozesz nie miec jakichs tam dyskretnych reklam i własny adres. A zresztą: widziałeś u mnie reklamy? Ja raz, jak ilość wejść przekroczyła raz kiedyś 2000 dziennie. Co raczej chyba nie grozi.

Blogspot zapewnia niezły ranking i szybszą odnajdywalność w guglu. Tyle, że w każdej chwili mogą ci zmienić reguły gry. To po pierwsze. A po drugie: wiele przypadków rabunku bloga. Mnie też raz spotkało. O odzyskanie dostępu walczyłem miesiącami. W tym czasie blog siał reklamami egipskich skuterów. Google jest niemy i głuchy i ślepy na skargi.

Sam sobie wybierz
-
2016/08/04 05:12:29
Babilas, tak, dawno mówiłeś i od lat byłem przygotowany z blogami uśpionymi na tych dwóch platformach. Ale od 7 lat zwlekałem. Bo mam nieskończoną cierpliwość. Tylko, że mi się nieskończoność wyczerpała.

mayolina - Haasanki poznałem i cenię, ale co to są Eksursje?

telemach - dobrze mieć dwa sensowne wyjścia przy odchodzeniu. Nie powiem jak Babilas przed laty o ewakuacji, bo jednak Blox nie stał się czymś tak okropnym jak S24, ale czas na odmianę. Stawiam na wordpress, zaraz na Bloksie oznajmię zmianę kafejki i przygotuję tam wpis. Oraz cieszę się, że tam staniesz się znowu zwykłym telemachem, a ja za to będę Ci zwykłym andsolem. I nikt się nie domyśli, że to ten sam gość co andsolbr.
-
Gość: kwik, *.gazeta.pl
2016/08/04 08:11:43
Wordpress na swoim byłby pewnie najlepszy, ale reklamy na wordpress.com nie powinny Ci przeszkadzać bo przecież na bloksie (mobilnym) są od dawna albo od zawsze. O blogspocie nie mogę powiedzieć nic złego poza tym że bardzo często utrudnia komentowanie za pomocą CAPTCHA (ma to też dobre strony) i od dawna nie da się tego już wyłączyć. Odrażające rozwiązanie.
-
pfg
2016/08/04 11:37:14
Ja myślę, że te komunikaty bloksa to tylko błąd techniczny. Też to miałem i moi komentatorzy również. Serwer się zawiesił lub wystąpił jakich chwilowy konflikt oprogramowania, o co w odpowiednio złożonym i odpowiednio często używanym systemie nietrudno. Nothing personal.
-
2016/08/04 13:34:19
kwik - jeśli będzie nadmiar reklam, to zapłacę tych bodaj $25 rocznie, by odwiedzającym nie śmiecić w oko. Ustaliłem się na wordpress i muszę teraz odkryć jak sobie radzić z drobiazgami technicznymi. Cieszy mnie myśl, że parę osób nie mogących mnie komentować na Bloksie teraz nie będzie miało tej barierki.

pfg, ależ kto myśli, że to zemsta osobista ciemnych sił z Agory... Rzecz w tym, że niewygód pojawiało się coraz więcej (oczywiście nie marnowałem czasu wizyt opowiadaniem o takich durnotkach) i chyba nie zdecydowałem pochopnie - blog na wordpress jako opcja awaryjna był założony już 7 lat temu.
-
2016/08/24 14:28:38
Jak się przenosiłem z Jogger.pl to rozważałem właśnie Wordpress.com i Blox. Wtedy wygrał Blox, ale... to był inny Blox. Wordpress.com w wariancie darmowym trochę taki zbyt ograniczony, jednak. Duża zaleta WordPressa (silnika) to fakt, że jest do niego masa rozszerzeń i dodatków i "każdy go zna" więc łatwo o pomoc. No i można łatwo w każdej chwili przenieść się na wersję self hosted - powinno być znacznie taniej, niż $25. Tylko polecam, zwł. w wersji self hosted, regularne backupy i aktualizacje - WP jest bardzo atakowany na wszystkie możliwe sposoby (spam w komentarzach, włamania, nadużycia na xmlrpc).
-
2016/08/24 19:32:42
rozieblox, ograniczenie WP (w użytej darmowej wersji), które odczuwam już teraz, to taka sama jak w Bloksie niemożliwość wstawiania w komentarzach obrazków.

Chwilowo jeszcze oswajam się z WP, nie zawsze pokojowo - np. chciałbym wiedzieć co i jak kliknąłem, że zjadł mi wszystkie komentarze dostawione do pierwszego tam wpisu.

Wersja "sam sobie panem" jest bardzo interesująca, będę musiał porozmawiać z tym, kto mnie za darmo ugościł na jego serwerze czy przyjaznym okiem widzi tę możliwość. Płacenie mniej mnie bawi, na blogowaniu nie zamierzam finansowo ani zyskać, ani stracić. A co do wielości rozszerzeń - czy ja wiem czy one polepszyłyby treść wpisów?

Za ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami WP bardzo Ci dziękuję - natychmiast sprawdzę czy sposób archiwizowania z Bloksa (który streściłem w następnym wpisie) działa podobnie na WP.
-
2016/08/25 23:55:40
Jeśli by nie widział możliwości, to arubacloud.pl daje VPSy za 4 zł/m-c. Jakiś czas używam, choć do innych zastosowań, a mieszać nie bardzo chcę. Tzn. może inaczej: 4 zł/m-c to pomijalny koszt za separację usług IMVHO. Bierz, czyń backup na inną maszynę i będzie więcej niż OK. Gdybyś się decydował, to służę radą, pomocą i konfiguracją systemu, by było pięknie.
-
2016/08/26 00:05:33
Wielkie dzięki, ale - jak już mówiłem - materiały z Bloksa już są opracowywane na domowym komputerze, a na nowym blogu na WP będę raz na miesięc dbał o backup...
-
2018/03/21 16:09:29
Andsolu, nic na to nie poradzisz, wiem, bo mam to na co dzień. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i znosić te wszystkie szykany, jeśli chce się dodać komentarz :(


PT KOMENTATORZY, wiedzcie: wyrzucam (prawie) wszystkie komentarze gdy link z ksywki prowadzi do działań komercjalnych. To jest blog psa ogrodnika: sam nie zarobię tu i innym nie pomogę.